Veselská radnice podepsala ještě před začátkem května smlouvu se zhotovitelem nového dětského hřiště v lokalitě Hutník. Společnost Gartensa plus, s.r.o. má do konce letních prázdnin v této lokalitě vybudovat úplně nový prostor k trávení volného času. Ještě letos tak najdou nové zázemí jak maminky s nejmenšími dětmi, tak i děti školou povinné.

Hutník je veselským největším sídlištěm, a i při jeho revitalizaci se již řadu let postupuje po etapách. „Naposledy byl kompletně upraven prostor u dvanáctipatrových bytových domů, kde přibyla parkovací místa, umístěny byly nové podzemní kontejnery. Zde byl také letos dokončen klidový prostor pro posezení seniorů i rodičů s dětmi. V prostoru za areálem základní školy Hutník se letos vybudovalo 50 nových parkovacích míst, nová cyklostezka i chodník,“ vyjmenovává postup revitalizace starosta města Petr Kolář.

Nové hřiště za bezmála 9 milionů Kč se začne u tělocvičny základní školy stavět již v květnu, zhotovení se očekává do konce prázdnin. „Společně s novým školním rokem bychom tak v září mohli zahájit i fungování moderního prostoru k aktivnímu trávení volného času,“ přibližuje harmonogram starosta.

Společnost, Gartensa plus, s.r.o. již úspěšně dodala moderní dětská hřiště například do Otrokovic, Brna nebo do Prahy. Dominantou herního prostoru ve Veselí bude labyrint, pro starší či dospělé poslouží ke zdokonalování fyzické zdatnosti workoutový prvek. V celém prostoru samozřejmě nebudou chybět lavičky a potřebný mobiliář, nezbytná je také úprava okolní zeleně.

Hřiště má splňovat současné bezpečnostní standardy a díky kvalitě použitých materiálů mu nechybí potenciál dětem sloužit dlouhé roky. „Věříme, že výsledek ocení nejen děti samotné, ale také rodiče těch nejmenších, protože s nimi budou moci toto nové krásné místo navštěvovat. Ať už se jedná o budoucí majitele rodinných domků v přilehlé oblasti, školní děti ze ZŠ Hutník nebo ty, kteří na Hutníku již vyrůstají, a něco podobného jim tam chybělo,“ těší se starosta.