O projektu

Pozemky na Hutníku – ideální lokalita pro výstavbu rodinného domu ve Veselí nad Moravou

 

Veselí nad Moravou je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 15 km jihozápadně od Uherského Hradiště a 25 km severovýchodně od Hodonína. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel.

Město je významným silničním a železničním uzlem s dobrým spojením na Slovensko.

Zároveň je skvělým výchozím bodem pro výlety do širokého okolí za krásami přírody a památkami, do historických vinných sklepů a vinoték, za stále živými tradicemi a folklorem. Na své si přijdou cykloturisté, díky poměrně husté síti cyklostezek a cyklotras, pěší turisté i příznivci vodní turistiky.

 

7

Ucelené, kompletně připravené území nabídlo celkem 55 stavebních parcel, z toho 19 stavebních parcel je vlastnictví města Veselí nad Moravou a byly předmětem prodeje v rámci II. etapy veřejné soutěže.

Možnost výběru parcel různých velikostí od 696 m² po 1414 m².

Výstavba bude řešena jako bloková, skládající se ze samostatně stojících rodinných domů. Lokalita umožňuje tradiční výstavbu rodinných domů se sedlovou střechou (i s vestavěným podkrovím) nebo výstavbu maximálně dvoupodlažních rodinných domů s plochou střechou nebo střechou s nízkým sklonem. Dále umožňuje také výstavbu moderních rodinných domů typu bungalov, které patří k oblíbeným typům přízemních rodinných domů, o jejichž výstavbu je velký zájem.

Na stavební parcele mohou být umístěny v souladu s plánem další přízemní objekty – garáž, bazén, zahradní pergola, altán a podobně.

Území je přechodové mezi sídlištní zástavbou a volnou krajinou. Cílem zástavby je komfortní bydlení v rodinných domech s vyšší mírou soukromí. Hlavní přírodní hodnotou je část na západě území tvořena zbytky bývalých sádků a zahrad, která bude ponechána jako zelená plocha mezi komunikacemi a zástavbou.

Město Veselí nad Moravou vybudovalo dopravní infrastrukturu (pozemní komunikace, parkovací pásy a příjezdové plochy k jednotlivým rodinným domům k hraně předmětného pozemku). Vedle dopravní infrastruktury zajistilo město infrastrukturu technickou (vodovodní, kanalizační, plynovodní řád, kabelové rozvody nízkého napětí, připojení k optické síti včetně přípojek k hraně předmětného pozemku mimo vodovodní přípojku, pro kterou bude připravena pouze chránička) a samozřejmě veřejné osvětlení. Příjemné prostředí v této lokalitě podpoří také nové sadové úpravy (výsadba zeleně, trávníků, keřů a stromů). Výstavba inženýrských sítí a komunikací byla zahájena v únoru 2022 a ukončena na jaro roku 2023.

Stavební parcely na Hutníku nabízí bydlení s výbornou dostupností do centra města, veškerou občanskou vybaveností a unikátní přírodu s malebnou krajinou na dosah.

Stáhnout Regulativy výstavby (pdf, 495kB)